Ismerjétek meg az Egzotikus virágok színei színezőt - Videóval!
Sziasztok! Ma egy újabb színezőkönyvet szeretnék bemutatni Nektek az Art-Terápia sorozatból.
A színező külsejéről:
Az első borító külső oldala fényes és halvány vajszínű belső oldala matt és fehér. A borító tetején balra igazítva nagy nyomtatott sötét piros betűkkel két sorba szedve a színező címe olvasható. A virágok szó első három betűje alatt zöld nyomtatott betűkkel három szót olvashatunk, amelyek jól jellemzik a színezőt. A borító jobb oldalán középen egy sötét zöld téglalapban fehér nagy nyomtatott betűkkel az „Art-Terápia” kifejezés kapott helyet. Ez azt mutatja, hogy a Kossuth Kiadó, melyik könyvsorozatába tartozik a színező. A jobb alsó saroktól kicsit beljebb a Royal Botanic Gardens logóját helyezték el. A fenn maradó részen egy enyhén szürke árnyalatos rajzolt virág látható a jobb oldalon közvetlenül mellette pedig az imént említett rajz kiszínezett változata látható.
A hátsó borító külső oldala fényes és halvány vajszínű belső oldala matt és fehér. A borító bal felső sarkában egy rövid ismertetőt olvashatunk három szakaszra szedve:
Az első szakaszból megtudhatjuk, hogy a londoni Kew Királyi Botanikus Kert virágainak részkarcait tartalmazza a könyv, amelyek a legismertebb növénytan folyóiratban a Curtis Botanika Magazinban jelentek meg.
A második szakaszból kiderül, hogy 44 Színes rajz és ezek rajzolt enyhén szürke árnyalatos változata is megtalálható, melyeket a híres illusztrátor Walter Hood Fitch (1817-1892) keze munkáját dicsérik.
A harmadik szakaszban kiderül számunkra, hogy csodálatos növényritkaságokban gyönyörködhetünk és több órás kellemes nyugtató kikapcsolódást nyújt a könyv.
A borító bal alsó sarkában fehért téglalapban a színező ára és egy vonalkód kapott helyett. Közvetlenül jobbra mellette a kiadó neve és elérhetősége látható. Az üresen maradt részen 4 darab kis képet láthatunk. Ebből kettő gyönyörűen ki van színezve a másik kettő pedig a kiszínezett kép enyhén szürke árnyalatos rajzolt változata.
A színező gerince se nem piros se nem sötét rózsaszín inkább tüdő szín. Az alján a kiadó logója felül pedig a színező címe látható fehér nyomtatott betűkkel.
A színező belsejéről:
A könyv első 7 oldalainak lapja halvány színeket kaptak. A második oldalon megtudhatjuk honnan származnak a könyveben lévő képek és karcok, valamint még pár fontos információt olvashatunk a kiadványról. A harmadik oldalon egy rövid de lényre törő történetet olvashatunk a Curtis Botanika Magazin megalapításának előzményeiről és a magazin utóéletéről és azt is megtudhatjuk, hogy Walter Hood Fitch illusztrátor, hogyan került a magazinhoz és miért hagyta el. A következő 4 oldalon a kiadványban lévő virágok kiszínezett képeinek kicsinyített változata látható. A képek alatt a virágok nevei olvashatók. Mivel sok növény nem honos Magyarországon így azok eredeti lettin nevei olvashatók a képek alatt. A nevek előtt látható számok azt mutatjk, hogy hanyadik oldalon találjuk az adott növényt.
Ha tovább lapozgatjuk a könyvet láthatjuk, hogy a növények kiszínezett változatának lapjai halvány színeket kaptak, a bal felső sarokban egy kis fehér körben számot láthatunk, amely jelentheti az oldal számot vagy azt, hogy hanyadik növény a kötetben. A kiszínezett változatot a bal oldalra helyezték el. A jobb oldalon pedig az enyhén szürke árnyalatos rajzolt változat látható. Ezen az oldalon a lapok nem kaptak halvány színeket hanem hófehérek. A képek legalján a bal alsó sarokban a rajzoló neve a bal sarokban a rajzoló aláírása, monogramja, középen pedig a magazin neve, amelyben megjelent, valamint az évszám amelyik évben megjelent a magazinban.
Az én véleményem és ajánlásom:
Van egy mondás aki a virágot szereti rossz ember nem lehet. Én személy szerint nagyon szeretnem a virágokat és ilyenkor nyáron vagy a tél vége felé nagyon szeretek virágos képeket színezni hiszen visszacsalogathatom velük a tél vége felé a tavasz és a nyár érzetét. Ez a könyv egy kis kihívást is jelenthet azoknak akik még nem színeztek szürkeárnyalatos képeket. Ebben a könyvben minden rajz enyhén szürkeárnyalatos, amelyeket hagyományos ceruzával is ki lehet színezni viszont a színeket nem minden eseteben kapjuk vissza tökéletesen a szürkén árnyalt részeken. Az aquarel ceruza segítségével a szürkén árnyalt részeken is tökéletesen visszakapjuk a színeket. Ajánlom mindenkinek akik szeretik az Egzotikus virágokat és szeretnék kipróbálni a szürkeárnyalatos képek színezését.