Ismerjétek meg a Tükrös mandalák kifestőkönyv 1. kiadását - Videóval!
Sziasztok!
Ma a Tükrös Mandalák kifestőkönyvet szeretném bemutatni Nektek.
A kifestőkönyv külsejéről:
Az első és hátsó borító külseje fotópapír hatású, belsejük pedig matt karton. Mindkét borító kék színű és halvány mandala minta látszik rajta.
Az első borítón kettő darab mandalát láthatunk a felső és alsó sarokban. A felső sarokban látható negyed mandala teljesen ki van színezve és a könyv gerincén keresztül áthalad a hátsó borító felső sarkába, így kiegészül a negyed mandala egy egésszé. Az alsó sarokban látható fél mandala rajz formájában látható tehát nincs kiszínezve, ha van kedvünk esetleg kiszínezhetjük. A borító tetején középen fehér nagy nyomtatott betűkkel a kifestőkönyv címe olvasható. Az alsó részen a kifestőkönyv alcíme olvasható, fehér nyomtatott betűkkel (kisebb mint a főcím). Alatta apró fekete betűkkel (félig félkövér betű stílusban) a kiadó neve kapott helyet. A borító közepén egy nagyobb méretű kiszínezett mandala látható.
A hátsó borító jobb felső sarkában egy kiszínezett háromnegyed mandalát láthatunk. A bal felső sarokban az első borító jobb felső sarkában látható kiszínezett mandala folytatását láthatjuk, amely ha kinyitjuk a könyvet egy teljes egész mandalává válik. Közepén háromnegyed részben kiszínezett rajzott láthatunk, a fennmaradó negyed részt akár magunk is kiszínezhetjük. A rajz alatt középen egy rövid tartalmat olvashatunk arról, hogy mióta létezik a mandala mire jók ezek a képek, valamint, hogy az ember lelki és szellemi lenyomatát ismerhetjük meg általuk. A bal oldalon elhelyeztek egy lekicsinyített kiszínezett mandalát. A bal alsó sarokban a kiadó logója és neve kapott helyet, a jobb alsóban pedig egy vonalkód a kifestőkönyv ára és a kiadó weboldala látható.
A kifestőkönyv belsejéről:
Ha lapozgatjuk a könyvet az első 12 és fél oldalon érdekességeket olvashatunk a következőkről:
- Mi a mandala
- Hogyan keletkeztek a hónapok
- A mandalában található szimbólumok és színek,
- Festő technika
- Hogyan kezdjünk hozzá egy mandala megfestéséhez,
- valamint a könyvben fellelhető 40 mandaláról is olvashatunk egy-egy rövid összefoglalót.
A lappok hófehérek, amelynek hatására az általunk használt eszköz, eszközök valódi színét, színeit láthatjuk viszont a rajzokon. Minden rajz a jobb oldalra került, így a baloldal mindig üres ez azért jó mert, az általunk használt színező eszközök ha véletlenül átlátszanak vagy átütnek a másik oldalra nem „rondítja” el a következő rajzot. A lapok vékonysága miatt puha ceruza használatát javaslom. A mandalák általában kör alakúak de ebben a kiadványban a négyzet alakú is megtalálható. A kifestőkönyvben található mandalák mindegyike tükrös mandala. Hogy miért? Mert ha gondolatban ketté hajtanánk bár melyik oldalt azt látnánk, hogy a mandala két oldala tükör képei egymásnak, ezért nevezzük ezeket a mandalákat tükrös mandaláknak.
A kifestőkönyv különlegességei:
- A könyv mérete magasságra egy A4-es lap fele szélességre pedig egy picivel nagyobb mint egy A4-es lapnak.
- A lapok hófehérek, melynek eredménye képpen a színező eszköz, eszközök valódi színeit láthatjuk viszont a rajzokon.
- A kiadvány első 12 és fél oldalon található információk segítségével bővíthetjük tudásunkat.
Az én véleményem és ajánlásom a kifestőkönyvről:
Aki még most ismerkedik a felnőtt színezők világával bátran beszerezheti ezt a kifestőt mivel a benne lévő rajzok nem túl aprólékosak, így én úgy gondolom egy kezdő számára az éppen megfelelő. Természetesen a mandala kedvelőknek is kötelező darab. :-) Kellemes kikapcsolódást nyújt mindenki számára a stresszes és rohanó hétköznapokban. Mivel az 1. kiadás teljesen elfogyott így a kiadó újra nyomtatott a könyvekből ezeket már 2. kiadásnak nevezzük de tartalmilag megfelel az első kiadásnak esetleg egy kis eltérés elő fordulhat de nem feltétlenül.