Ismerjétek meg A magyar díszítés alapformái kifestőkönyvet - Videóval!
Sziasztok!
Már megismertettem Veletek pár kifestőt, amely a kultúra elsajátítását teszi lehetővé vizuálisan. Ma ezeknek a kiadványnak a következő tagját szeretném bemutatni.
A kifestőkönyv külsejéről:
Az első és hátsó borító fotópapír hatású. Mindkét oldala fényes és könnyen hajlik.
Az első borító fehér színű. A könyv témájának megfelelően sormintát láthatunk vízszintesen és függőlegesen, amelyek egy keretet alkotnak. A kereten belül fent középre helyezték három sorba szedve piros nagy nyomtatott betűkkel a színezőkönyv címét. A harmadik sor kisebb nyomtatott betűvel íródott mint az első kettő. A keret alján középen nyomtatott betűvel szintén pirosan a kiadó neve olvasható kicsit kisebb betűkkel mint a cím. A keretben fennmaradt részen pedig a magyar díszítés alapformáiból láthatunk négyet szépen kiszínezve. Ezek a minták a könyvben is újra fellelhetőek rajzolt és színezett változatban.
A hátsó borítón szintén visszaköszön az első borítón látható keret. A keretben középen fent egy rövid tartalmat láthatunk, melyből kiderül, hogy 8 féle magyar díszítési alapformát tartalmaz a kiadvány. A keret alján középen egy vonalkód és a kifestő ára látható. Az üresen maradt részen egy szépen kiszínezett címer és egy madár kapott helyet.
A kifestőkönyv belsejéről:
Ha belelapozunk a könyvbe először pár fontos adatot olvashatunk a könyvről (bal oldalon). A következő oldalon (jobb oldalon) vastag nyomtatott fekete betűkkel a színezőkönyv címe olvasható három sorba szedve. A lap alján középen szintén fekete és nyomtatott de kisebb betűvel mint a cím a kiadó neve kapott helyet. A cím és a kiadó neve közötti részen négy magyar díszítési alapforma látható, egészen pontosan az első borítón látható minták kiszínezhető változata. Ha tovább lapozunk a könyvben, egészen a könyv közepéig bal oldalon helyezkednek el a kiszínezett díszítési alapformák 4 darab a lap tetején olvasható, a díszítési alapformák neve. A jobb oldalon a bal oldalon látható alapformák kiszínezhető változata kapott helyet. A könyv közepét elérve, ha egyet tovább lapozunk a rajzolt színezhető változatok már a bal oldalon jelennek meg. A lap tetején a díszítési alapformák neve. A jobb oldalon pedig ezek kiszínezett változata látható. Mielőtt a kifestő végére érnénk az utolsó három oldalon rövid de tartalmas leírást olvashatunk a kiadványban található díszítési alapformákról. A hátsó borító belső oldalán a díszítési alapformák neveit, és a hozzájuk tartozó 4 díszítési alapformák kicsinyített mását láthatjuk, vagyis egy képes összefoglalót a kiadvány tartalmáról.
A kifestőkönyv különlegessége:
Vizuálisan tanítja meg Magyarország kultúráját. Ebben a kiadványban a magyar díszítés alapformáit.
Az én véleményem a kifestőkönyvről:
Ajánlom felnőttnek és gyermeknek egyaránt. A felnőttek közül most külön kiemelném az idősekket, mert lehet, hogy ha valaki megmutatja ezt a kiadványt idősebb szüleinek vagy nagy szüleinek vagy csak egy idős ismerősének és ők végig lapozzák esetleg eszükbe jut pár régi anekdota (történet) a régi időkből, amikor még ők varrták kézzel ezeket az alapformákat például: takaróra vagy zsebkendő sarkára. A gyerekeknek pedig azért ajánlom mert szórakoznak amíg színeznek egy-egy alapformát. Akik pedig már tudnak olvasni a könyv végén mindent megtudhatnak az egyes díszítési alapformákról. Ha pedig még óvodás gyermeknek vásárolja valaki a könyvet aki még csak mostanában megy iskolába neki elolvashatják a szülők, nagyobb testvér vagy nagyszülő azokat a tudnivalókat, amelyek a könyv végén vannak.