A Bookline 50 legsikeresebb könyvét bemutató augusztusi lista majdnem fele lecserélődött, a listára 24 új könyv került. Az első helyre robbant be Schobert Norbi A nagy kalóriahazugság című könyve, második helyet a nyár slágere, a Titkos Kert című színező foglalta el, harmadik helyet pedig A magyar helyesírás szabályai új kiadása szerezte meg.
Schobert Norbi újra és újra tud újat mondani, és a sikerlista első helyének megszerzése azt mutatja, hogy sokakat érint a kilók elleni harc. A fitneszguru új könyvében, A nagy kalóriahazugságban, amit 2015 legbátrabb könyveként aposztrofálnak, senkit és semmit nem kímélve szól a kalóriaszámítás feleslegességéről, és a szénhidrátfogyasztás okozta súlyos problémákról.
A felnőttek körében továbbra is tarol a színező, ami nem csak itthon népszerű, hiszen idén nyáron 35 országban, több millió ember töltötte az idejét színezéssel. Így nem meglepő, hogy Johanna Basford: Titkos Kert – Színezőkönyve 117 napja a legnépszerűbb könyvek között szerepel, és jelenleg is a második a listán. Nem csak külföldi szerzők alkotnak sikereset a témában: Parádi Orsolya felnőtteket szórakoztató Pandala-szigetek című színezője is felkerült a Bookline listájára.
Teljesen új a TOP50-ben, és azonnal a harmadik helyen szerepel, A magyar helyesírás szabályai 12. kiadása. A nem csak pozitív visszhangot kiváltó, számos szabályt megváltoztató kiadvány sikerét minden bizonnyal az iskolakezdés is befolyásolta. A szeptember a kötelező olvasmányok sikerét is meghozta, 29. helyen találjuk Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk című klasszikusát, és 43. helyen szerepel az augusztusi toplistán Fekete István megunhatatlan regénye, a Vuk.
Negyedik helyre került fel David Lagercrantz: Ami nem öl meg című műve, ami A tetovált lány folytatása. Kérdés, hogy mindaz a rejtély, izgalom és különlegesség szerepel-e az új könyvben, mint amit a világ tapasztalt a nemrég elhunyt Stieg Larsson műveiben, melyek a skandináv krimit egy csapásra világhírre emelték.
Az augusztus elején elhunyt Czeizel Endre életét bemutató, M. Kiss Csaba tollából született könyv, a Czeizel Endre – Két életem, egy halálom címmel a 13. helyet szerezte meg a Bookline listáján. A könyv azt állítja, hogy a Kenedy-díjas orvos, a genetikus, epidemiológus, akit a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjével is kitüntettek, nem olyan volt, mint akinek sokan hitték. A könyv őszinte, olykor kegyetlen írás életről, halálról, orvoslásról, ami jócskán lerombolja a genetikusról alkotott idealizált képet.
A nyári sikerlisták egyik stabil szereplője Anna Erelle: A dzsihád jegyese című könyve, amely az Európát lázban tartó problémák egyik legsúlyosabbikába enged bepillantást. A könyv nyári megjelenése óta rendőri védelem alatt álló francia újságírónő annak próbál utánajárni, hogyan zajlik a toborzás a virtuális térben, vagyis a közösségi portálokon. Így ismerkedik meg az Iszlám Állam egyik vezető terroristájával, aki minden eszközzel megpróbálja a Közel-Keletre csábítani, és engedelmes bábbá, öngyilkos terroristává tenni. A könyv jelenleg a 16. helyen áll a toplistán.
Az e-könyvek listáján 10-ből 4 magyar író könyve, ami remélhetőleg a hazai e-könyvkiadás erősödését jelenti. A listán hónapok óta tartja magát Paula Hawkins: A lány a vonaton című műve és Spiró György Diavolinája. Új szereplő, de egyből a kedvencek közé került Kondor Vilmos új novellája, Az otthontalanság otthona, ami a szerző első kortárs témát feldolgozó alkotása, és aminek a bevételét a kereskedőkkel karöltve az Artemisszió Alapítványnak ajánlott fel.