Sziasztok!
Ma a Digitanart Studio gondozásában megjelent Vogue című színezőkönyvet hoztam el Nektek, amely egészen friss megjelenés mindössze 1 hónapos.
A színezőkönyv külsejéről:
A könyv dupla borítóval rendelkezik. A külső borító: A borító papírból készült. A tetején színes nyomtatott rajzolt betűtípussal olvashatjuk a címet. A rajzolt hatás abból adódik, ahogyan különböző színűre ki vannak színezve a betűk. Alatta középen nagy nyomtatott fekete betűkkel a „színezőkönyv” szó látható, a borító alján középre helyezték az összeállító nevét. A fennmaradó részen egy félkész női arc látható kiszínezve.
A hátsó borítón jobb oldalon egy teljes alakos hölgyet láthatunk estélyi ruhában. Jobb oldalon két szövegrészt láthatunk rózsaszín ás fekete betűkkel, az első a jobb felső sarokban olvasható, amely egy kérdés, alatta a borító közepe tájától kicsit lejjebb egy rövid ismertetőt olvashatunk a színezőről, a jobb alsó sarokban pedig a színező ára és egy vonalkód kapott helyet.
Ha kinyitjuk a könyvet úgy, hogy az első és a hátsó borítót nyitjuk csak ki láthatjuk, hogy a papírborító kihajtó és ezáltal levehető a könyvről. A kis kihajtható füleken érdekességeket olvashatunk a könyvről és a könyv összeállítójáról. A belső borító: Miután levettük a külső papsírborítót láthatjuk, hogy az előttünk lévő első borító a külső borító elejének rajzolt kiszínezhető változata.
A belső borító hátsó oldala, ugyanaz mint a legelső borító hátsó oldala esetében annyi különbséggel, hogy a bal oldal teljesen üres. Ez is kiszínezhető.
A színezőkönyv belsejéről:
A harmadik oldalra lehetőségünk van felírni a saját nevünket, vagy annak a nevét akinek ajándékba szánjuk a könyvet. Az ötödik oldalon az összeállító mesél Nekünk életéről. Minden rajz mellett olvashatunk egy rövid ismertetőt arról, hogy melyik évben, milyen hónapban hordták a ruhát, hol viselték azt, milyen volt az anyaga, színe és mintája, valamint a tervező, tervezők neve is ide került. A ruhák és kiegészítők színeinek és mintázatának részletes leírása abban segít Nekünk, hogy a ruhák valódi színeit adhassuk vissza a könyvben. Minden egyes rajz a francia Vogue Magazin címlapjának hölgyeit ábrázolja az 1950-es években megjelent lapszámokból. Iain R. Webb a színező összeállítója minden egyes rajzot saját maga szabad kézzel rajzolt meg.
A rajzok:
- teljes alakosak
- háromnegyed alakosak
- portrék
A színezőkönyv különlegességei:
- dupla borító
- a belső borító első és hátsó oldala kiszínezhető
- minden rajt mellett rövid ismertető az adott modell ruhájáról és a kiegészítőkről
- beleírhatjuk saját, vagy annak az embernek a nevét, akinek ajándékba szánjuk
- két -féle képpen színezhetjük ki a könyvben lévő modellek ruháit és a kiegészíttőket:
- a valódi színekkel és mintákkal
- saját fantáziánk segítségével, ahogy mi képzeljük el, hogyan nézhetet volna ki az 1950-es évek egyes ruhadarabjai.
Az én ajánlásom:
Ajánlom a színezőkönyvet mind azoknak, akik szeretnének egy kis időre a divat tervezés világába csöppenni. Ez a könyv nem csak a divat tervezés világába „repít el”, hanem az időben is „visszarepülhetünk” egészen az 1950-es évekbe. Mindenkinek kellemes kikapcsolódást kívánok a színezőkönyvhöz élesszétek fel a modelleket az 1950-es évek divatjának megfelelő színekkel és mintákkal vagy engedjétek szabadjára a fantáziátokat és mutassátok meg Ti, milyennek terveztétek volna meg az 1950-es évek divatját.
Sziasztok!
Ma egy olyan színezőt mutatok be Nektek, amely kapható itt Nálunk Magyarországon, de a rajtalévő szövegek német, és angol nyelvűek.
A színező külsejéről:
Az első dolog ami szembetűnik, ha kézbe vesszük a könyvet az a mérete és az alakja. 20X20 cm-es és négyzet alakú. A másik szembetűnő dolog, a német és az angol nyelvű szövegek. A német szöveget pirossal, az angolt pedig feketével írták.
Az első borító alapja fekete. Erre a fekete alapra kerültek a könyvben megtalálható rajzok kicsinyített másai. A borító közepén fehér téglalapban piros és fekete betűkkel, németül és angolul olvasható a színező címe, valamint a rajzoló neve. A jobb felső sarokban egy piros körben fehér betűkkel került feltüntetésre, hogy 30 képet színezhetünk ki ebben a könyvben. A jobb alsó sarokban a kiadó logója kapott helyet.
A hátsó borító alapja is fekete és ide is felkerültek a könyvben lévő rajzok kicsinyített másai. A borító közepén egy fehér kört látunk, melynek széle díszített. A körben piros és fekete betűkkel, németül és angolul olvashatunk egy rövid ismertetőt a könyvből, melyből megtudhatjuk, hogy egy utazásra invitálnak minket a részletesen kidolgozott rajzokkal. Az ismertető alatt a kiadó logója látható. A borító alján két fehér téglalap helyezkedik el: A bal oldaliban azok országok vannak felsorolva ahol megjelent a színező, a jobb oldaliban pedig a színező ára, egy vonalkódot és a kiadó elérhetőségeit olvashatjuk.
A színező belsejéről:
Amint kinyitjuk a könyvet egy fekete alap fogad minket, melyen egy félig kiszínezett rajzot látunk, ezt a rajzot a könyvben is megtalálhatjuk teljes rajz formájában (kiszínezetlenül). Ha lapozgatjuk a könyvet érezhetjük, hogy a lapok elég vastagok ahhoz, hogy ceruza helyett valami más eszközt használjuk a színezésre például porpasztellt, vagy tűfilcet. A rajzok mind a lenti oldalra kerültek, tehát a fenti oldalak mindig üresek. A könyvben nem csak hófehér, hanem fekete hátteres rajzok is vannak. A könyv segítségével elutazhatunk Párizsba, Pizzába, Egyiptomba, a tenger mélyére és még sorolhatnám. A lapok könnyen kiszedhetőek színezés után esetleg elajándékozhatjuk, vagy saját lakásunk dísze lehet.
A hátsó borító belső oldalán 4 darab négyzetet látunk. A két felsőben a kiadó által forgalmazott színező eszközöket ajánlják számunkra a könyv kiszínezéséhez, de természetesen a saját eszközeinket is használhatjuk. A két alsóban: bal oldaliban a kiadó elérhetősége, a jobb oldaliban a szerzőt ismerhetjük meg.
A színező különlegességek
- méret és alak (20x20 cm, négyzet alakú)
- vastag lapok
- hófehér és fekete hátterű rajzok
- Német és angol nyelvű szövegek.
- kivehető lapok
Az én ajánlóm:
Ajánlom mindazoknak akik szeretik a virágokat, a nevezetességeket, a tenger élővilágát. Ebben a könyvben ezt mind-mind megtalálhatják, és kellemes kikapcsolódást nyújt azoknak, akik szeretnének kiszakadni a monoton hétköznapokból és a rajzok segítségével elutazni az asztaluk előtt ülve.
Sziasztok!
Ma Millie Marotta egyik színezőkönyvét szeretném bemutatni Nektek.
A színezőkönyv külsejéről: Az első borítón egy mesébe illő képet láthatunk, amelyen a szavanna sűrűjéből bukkannak fel az állatok például: antilop, zebra. A borító tetején középen aranyozott dombornyomott betűkkel helyezték el a rajzoló nevét és alatta két sorba szedve a színezőkönyv címét. A dobornyomás az állatok testén is visszaköszön, valamint világos, sötét barna és sötét zöld színű csíkok is. Ha mozgatjuk a könyvet, akkor a domborított technikával készített részek a fény hatására világosabbá vállnak. A borító alján középen egy kis fehér téglalapban a kiadó neve kapott helyet fekete betűkkel.
A hátsó borítón ugyanazt a mesebeli szavanna tájképet láthatjuk mint az elsőn, annyi különbséggel, hogy ebben nincsenek dombornyomott technikával készült részek és tükrözve van a kép. Fent középen egy rövid ismertető olvashatunk a könyvről. A bal alsó sarokban a kiadó webcíme, a színező ára és egy vonalkód kapott helyet.
A könyv gerince világoszöld rajta aranyozott dombornyomott technikával a rajzoló neve és a színező címe olvasható, valamint legalul egy fehér nagy „L” betű látható ( nem dombornyomott)
A színezőkönyv belsejéről:
Amint kinyitjuk a könyvet azonnal szembetűnik, hogy a borító kinyitható. Ha kinyitottuk a borítót egy nagyon részletgazdag rajz vár Minket, amelyet ki is színezhetünk. Ha nyitva hagyjuk a kihajtott részt, és megfordítjuk a könyvet, úgy, hogy az első borítót lássuk, akkor láthatjuk, hogy a kinyitott rész kiegészíti az első borítót.
A 4-5. oldalon Millie Marotta gondolatait olvashatjuk: mesél magáról, a könyvről és a benne felelhető állatokról, arról, milyen számára amikor a könyvében szereplő rajzokat kiszínezve látja.
Minden rajz nagyon részletgazdag, ennek eredményeképpen tényleg olyan mintha a vad szavannákban járnánk.
Vannak a könyvben:
- két oldalas
- és olyan rajzok, amelyek olyan hatást keltenek mintha párban lennének. Például 11-13. oldal.
Állatok:
A színezőkönyveben nem csak a szavanna például: antilop, zebra, hanem
Észak – Ausztráliából a kenguru, valamint Dél Amerika és Ázsia síkságairól származó állatok is fellelhetők a rajzok között.
Mielőtt a könyv végére érünk 3 üres oldalt találunk, amelyen kipróbálhatjuk színezőeszközeink színét, hogy milyenek lesznek majd a rajzunk.
A hátsó borító belső oldala is kinyitható itt is egy nagyon részletgazdag rajzot színezhetünk ki, és ha a kinyitott részt nyitva hagyjuk és megfordítjuk a könyvet úgy, hogy a hátsó oldalt lássuk, a kinyitott rész kiegészíti azt.
A színezőkönyv különlegességei:
- Kinyitható első és hátsó borító
- Dombornyomott betűk, melyek a fény hatására világosabbá vállnak, ha mozgatjuk a könyvet.
Az én véleményem:
Azt hiszem meg van a következő olyan könyv, amely azt az érzést hozta ki belőlem amikor lapozgattam, hogy azonnal színező eszközt kell, hogy ragadjak. Ajánlom ezt a könyvet mind azoknak akik szeretnének egy mesebeli utazáson részt venni a Vad szavannák világában és szeretnének esetleg saját kreatív ötletükkel kiegészíteni egy-egy rajzot, hogy még teljesebbé tegyék azt is megtehetik, hiszen Millie Marotta éppen ezért, hagyta üresen az oldalakat egy-egy helyen. Ragadjatok színező eszközt és merüljetek el ebben a csodálatos világban.
Sziasztok!
Ma egy olyan könyvet szeretnék bemutatni, amelyet az ágyban lefekvés előtt is színezhettek rajztábla nélkül.
A színező külsejéről:
Az első borító fotópapír hatású belül matt. A borítót teljes egészében befedi egy kelta csomókból álló motívum, amelyből különböző színekből kiszeneztek egy-egy kis részt. A kis részek színezésénél két különböző színt használtak, melynek eredményeképpen ezek a kis részek egy-egy kisebb mintát alkotnak a teljes oldalas motívumban. A borító bal alsó részén egy fehér ovális alakzatban a kiadó neve látható. Mellette jobbra egy fekete formában fehér nagy és kis nyomtatott betűkkel a színező címe kapott helyet, három sorba szedve. A bal felső részen egy függőlegesen elhelyezett fekete csíkban a „ stresszoldó művészet” kifejezés olvasható.
A hátsó borító is fotópapír hatású belül pedig matt. A borítón folytatódik az első borítón látható Kelta csomókból álló motívum, amely a borító háromnegyed részét foglalja el. Ebben a nagy motívumban is fellelhetőek kisebb motívumok, melyeket kétféle szín használatával hoztak létre. A borító bal felén egy piros felületet láthatunk, amelyben ugyanazzal a stílussal és elrendezéssel láthatjuk a címet, valamint egy rövid ajánlót. A legalsó részen a kiadó logója, neve és elérhetősei, valamint egy vonalkód kapott helyet.
A könyv gerince háromnegyed részben piros bal oldalon a kiadó logója a fennmaradó piros részen pedig a színező címe olvasható. A fennmaradó negyed rész fekete, benne a „stresszoldó művészet” kifejezés olvasható fehér kis nyomtatott betűkkel.
A színező belsejéről:
Ha lapozgatjuk a könyvet elsőként három dolog ami azonnal szembetűnik:
1. Hófehér lapok, ami azért jó, mert az általunk használat színező eszközök valódi színeit láthatjuk viszont a Kelta motívumokon.
2 A lapok vastagsága, amely lehető teszi számunkra azt, hogy színes ceruza helyett például tűfilcet használjunk.
3. Minden rajz a jobb oldalon van.
A könyvben lévő motívumok mind a Kelta csomókból keletkeztek. A csomók folyamatos rajzolásával és kombinálásával jöttek létre a különleges rajzok. A Keltákra jellemző volt az erőteljes vonal használat.
A könyvben kétféle rajztípust különböztethetünk meg:
-nagy elemekből álló
- aprólékos
A könyv legvégén találunk a 2mm vastag kartonlapot, amely lehetővé teszi az, hogy például az ágyban lefekvés előtt is színezhessünk, hiszen nincs szükségünk kemény felületre a kartonlap miatt.
Az én ajánlásom:
Ajánlom a könyvet mind azoknak akik szeretnének lefekvés előtt is színezni és le szeretnék cserélni a színes ceruzát valami más színező eszközre például tűfilcre. Ezzel a könyvvel mind két dolgot megteheti, hiszen a 2mm vastag karton lap lehetővé teszi azt számunkra, hogy az ágyban is színezhessünk. A vastaglapok pedig azt hogy tűfilcet használhassunk.
Sziasztok!
Ma egy különleges hordozható színezőt szeretnék bemutatni Nektek.
A színező külsejéről:
Az első dolog ami szembetűnik a színező mérete. Ez a 17x17cm-es méret az egyik oka a hordozhatóságnak. Ha kinyitjuk a színezőt úgy, hogy csak az első és hátsó borítót emeljük fel, azt láthatjuk, hogy a könyvgerincén (bal oldalt) látható mandala darab egy fél mandalává egészül ki. A teljes borító dombornyomott, és ha mozgatjuk a könyvet szivárványszínűek lesznek a dombornyomott részek (az írások és a mandala rajzok is.)
Az első borító felső része (a teljes borító negyede) kék színű. Bal oldalt egy negyed mandala látható, jobbra tőle nagy nyomtatott betűkkel a színező címe. Melynek első részét vízszintesen helyezték el, a második részt csak akkor tudjuk elolvasni, ha a könyvet balra fordítjuk. A borító fennmaradó része fekete. A jobb felső részen a „felnőtteknek” szót olvashatjuk kis nyomtatott betűkkel. A borító elején három mandala látható ebből kettő ki van színezve. Mindhárom mandala rajzolt, kiszínezhető formában megtalálható a könyvben. A borító aljától kicsit feljebb egy fehér ovális alakzatot láthatunk középre helyezve, melyben a kiadó nevét helyezték el.
A hátsó borító teteje szintén kék (a borító negyed része), a rajta lévő negyed mandala és az írás dombornyomott. A jobb oldalon egy negyed mandala látható, tőle balra a színező címe, melynek első része vízszintes nagy nyomtatott betűkkel íródott, a második részt csak úgy tudjuk elolvasni, hogy elfordítjuk a könyvet jobbra. A cím első része alatt a „felnőtteknek” szó olvasható, mely kis nyomtatott betűkkel került a borítóra. A borító fennmaradó része itt is fekete. A fekete felületre fehérrel készült egy mandala, melynek közepét fehérre színezték. Ide került: egy rövid ajánló, egy vonalkód, a kiadó neve, logója, és elérhetőségei. A rövid ajánlóban olvashatunk a színezés hatásairól és a könyvről. Legalul három kiszínezett mandalát helyeztek el.
A színező gerince kék színű. Bal oldalt (ha az első borító van felénk) egy negyed mandalát helyeztek el, tőle jobbra egy kis napraforgót láthatunk, ez a kiadó logója. A logótól balra fekete nagy nyomtatott betűkkel a színezőkönyv címe fogalja el a fennmaradó helyet.
A színező belsejéről:
Ha lapozgatjuk a könyvet, azonnal feltűnik: A hófehér lap, lapok, a könyv végén lévő 2 mm vastag karton ( ez a második dolog, ami hordozhatóvá teszi a könyvet). A könyv négyzetalakjából következik, hogy nem jobbról-balra, hanem lentről-felfelé lapozzuk. Így a rajzok mindig az alsó oldalon vannak, tehát a felső oldal mindig üres. Ez azért jó, mert ha például tűfilccel színezzük a mandalákat, akkor a tűfilc nem üt át a következő mandalára. A könyvben az összes rajz aprólékosan van kidolgozva. A mandalákban felelhető minták elég nagyok ahhoz, hogy az idősebbek is örömüket lelhessék a könyv színezésében.
Különlegességek:
- dombornyomott, szivárványszínekben pompázó első borító
- méret, és alak
- vastag karton
- hófehér lapok
- hordozhatóság.
Az én ajánlom:
Ajánlom minden korosztálynak. A rajzok méretének köszönhetően az idősek és gyengén látók is kiszínezhetik. Ha utazni mentek, vagy várakoznotok kell, színes ceruza, vagy színes tűfilc kíséretében tegyétek be a táskátokba, hiszen a vastag karton lehetővé teszi, hogy asztal vagy bármilyen kemény felület „hiányában” is tudjatok alkotni.