Ismerjétek meg az Erdélyi motívumok kifestőkönyvet - Videóval!
Sziasztok!
Ma az Erdélyi motívumok kifestőkönyvet szeretném megismertetni Veletek
A kifestőkönyv külsejéről:
Az első és hátsó borító fotópapír hatású. Mindkét oldala fényes és könnyen hajlik.
Az első borító világos barna színű. A könyv témájának megfelelően sormintát láthatunk vízszintesen és függőlegesen, amelyek egy keretet alkotnak. A kereten belül fent középre helyezték két sorba szedve világos piros nagy nyomtatott betűkkel a színezőkönyv címét. A keret alján középen nyomtatott betűvel szintén világos pirosan a kiadó neve olvasható kicsit kisebb betűkkel mint a cím. A keretben fennmaradt részen pedig az erdélyi motívumokból láthatunk négyet szépen kiszínezve. Ezek a minták a könyvben is újra fellelhetőek rajzolt és színezett változatban.
A hátsó borítón szintén világos barna és visszaköszön az első borítón látható keret. A keretben helyet kapott: a tartalom, melyből megtudhatjuk mit tartalmaz a könyv. A tartalomból kiderül, hogy 31 motívumot ismerhetünk meg és színezhetünk ki. A tartalom felsorolásából nem csak azt tudhatjuk meg, hogy mire, mikre helyezték a motívumokat, hanem azt is hogy melyik falu vagy város használta azt. A tartalom alatt fennmaradó helyen egy vaktérkép kapott helyet, amelyben a megszámozott hímzésminták és falvak, vagy városok földrajzi helyzetét jelölték be, valamint még egy vonalkódot és a könyv árát elhelyezték a hátsó borítón.
A kifestőkönyv belsejéről:
Ha belelapozunk a könyvbe először pár fontos adatot olvashatunk a könyvről (bal oldalon). A következő oldalon (jobb oldalon) vastag nyomtatott fekete betűkkel a színezőkönyv címe olvasható két sorba szedve. A lap alján középen szintén fekete és nyomtatott de kisebb betűvel mint a cím a kiadó neve kapott helyet. A cím és a kiadó neve közötti részen négy hímzésminta látható, egészen pontosan az első borítón látható minták kiszínezhető változata. Ha tovább lapozunk a könyvben, egészen a könyv közepéig bal oldalon helyezkednek el a kiszínezett hímzésminták 4 darab. Minden hímzésminta alatt megtaláljuk a hímzésminta nevét és, hogy melyik falu vagy város mintája az. A jobb oldalon a bal oldalon látható minták kiszínezhető változata kapott helyet. A könyv közepét elérve, ha egyet tovább lapozunk a rajzolt színezhető változatok már a bal oldalon jelennek meg. A jobb oldalon pedig ezek kiszínezett változata látható a hozzájuk tartozó adatokkal. Mielőtt a kifestő végére érnénk az utolsó négy oldalon mindent megtudhatunk a motívumokról, Erdélyről ahonnan származnak a motívumok és természetesen a motívumokról is olvashatunk külön-külön.
A kifestőkönyv különlegessége:
Vizuálisan tanítja meg Románia kultúráját. Ebben a kiadványban Erdélyről és az erdélyi városokban falvakban készült motívumokról tanulhatnak a gyerekek és frissíthetik fel tudásukat a felnőttek.
Az én véleményem a kifestőkönyvről:
Véleményem szerint a vizuális kultúra minden ember életében nagyon fontos, hogy jelen legyen minden korosztályban. Ez a könyv ebben nagyon sokat segít mindenkinek legyen az gyermek, felnőtt vagy idős. Szórakoztató kikapcsolódás közben bővíthetjük vizuális kultúrával kapcsolatos tudásunkat.