Sziasztok!
Ma a Digitanart Studio gondozásában megjelent Vogue című színezőkönyvet hoztam el Nektek, amely egészen friss megjelenés mindössze 1 hónapos.
A színezőkönyv külsejéről:
A könyv dupla borítóval rendelkezik. A külső borító: A borító papírból készült. A tetején színes nyomtatott rajzolt betűtípussal olvashatjuk a címet. A rajzolt hatás abból adódik, ahogyan különböző színűre ki vannak színezve a betűk. Alatta középen nagy nyomtatott fekete betűkkel a „színezőkönyv” szó látható, a borító alján középre helyezték az összeállító nevét. A fennmaradó részen egy félkész női arc látható kiszínezve.
A hátsó borítón jobb oldalon egy teljes alakos hölgyet láthatunk estélyi ruhában. Jobb oldalon két szövegrészt láthatunk rózsaszín ás fekete betűkkel, az első a jobb felső sarokban olvasható, amely egy kérdés, alatta a borító közepe tájától kicsit lejjebb egy rövid ismertetőt olvashatunk a színezőről, a jobb alsó sarokban pedig a színező ára és egy vonalkód kapott helyet.
Ha kinyitjuk a könyvet úgy, hogy az első és a hátsó borítót nyitjuk csak ki láthatjuk, hogy a papírborító kihajtó és ezáltal levehető a könyvről. A kis kihajtható füleken érdekességeket olvashatunk a könyvről és a könyv összeállítójáról. A belső borító: Miután levettük a külső papsírborítót láthatjuk, hogy az előttünk lévő első borító a külső borító elejének rajzolt kiszínezhető változata.
A belső borító hátsó oldala, ugyanaz mint a legelső borító hátsó oldala esetében annyi különbséggel, hogy a bal oldal teljesen üres. Ez is kiszínezhető.
A színezőkönyv belsejéről:
A harmadik oldalra lehetőségünk van felírni a saját nevünket, vagy annak a nevét akinek ajándékba szánjuk a könyvet. Az ötödik oldalon az összeállító mesél Nekünk életéről. Minden rajz mellett olvashatunk egy rövid ismertetőt arról, hogy melyik évben, milyen hónapban hordták a ruhát, hol viselték azt, milyen volt az anyaga, színe és mintája, valamint a tervező, tervezők neve is ide került. A ruhák és kiegészítők színeinek és mintázatának részletes leírása abban segít Nekünk, hogy a ruhák valódi színeit adhassuk vissza a könyvben. Minden egyes rajz a francia Vogue Magazin címlapjának hölgyeit ábrázolja az 1950-es években megjelent lapszámokból. Iain R. Webb a színező összeállítója minden egyes rajzot saját maga szabad kézzel rajzolt meg.
A rajzok:
- teljes alakosak
- háromnegyed alakosak
- portrék
A színezőkönyv különlegességei:
- dupla borító
- a belső borító első és hátsó oldala kiszínezhető
- minden rajt mellett rövid ismertető az adott modell ruhájáról és a kiegészítőkről
- beleírhatjuk saját, vagy annak az embernek a nevét, akinek ajándékba szánjuk
- két -féle képpen színezhetjük ki a könyvben lévő modellek ruháit és a kiegészíttőket:
- a valódi színekkel és mintákkal
- saját fantáziánk segítségével, ahogy mi képzeljük el, hogyan nézhetet volna ki az 1950-es évek egyes ruhadarabjai.
Az én ajánlásom:
Ajánlom a színezőkönyvet mind azoknak, akik szeretnének egy kis időre a divat tervezés világába csöppenni. Ez a könyv nem csak a divat tervezés világába „repít el”, hanem az időben is „visszarepülhetünk” egészen az 1950-es évekbe. Mindenkinek kellemes kikapcsolódást kívánok a színezőkönyvhöz élesszétek fel a modelleket az 1950-es évek divatjának megfelelő színekkel és mintákkal vagy engedjétek szabadjára a fantáziátokat és mutassátok meg Ti, milyennek terveztétek volna meg az 1950-es évek divatját.